Süre
3 Hafta
21 Saat


Gün ve Saat
Cumartesi Günleri  10.00-13.00 Çarşamba Günleri 19.00-22.00


Program Ücreti
14.500 TL


Eğitim Kanalı
Online


Başlangıç / Bitiş Tarihleri
13 Temmuz 2024
6 Ağustos 2024

Program Hakkında

Katılımcıların, Stil Danışmanı/Kişisel Alışveriş Danışmanı olarak çalışmak isteyenlerin bu alana adım atmalarını, kendilerini geliştirmek üzere bazı temel ve teknik bilgileri edinmelerini sağlar. Eğitim sonunda katılımcılara bu alanda bir yol haritası çizilecektir. Ayrıca kendi stili ve kişisel imajı ile ilgili desteğe ihtiyaç duyanlar için de gerekli bilgi sunulmaktadır.

Program İçeriği

Kişisel İmajın Öğeleri

Kişisel İmajda Stilin Yeri. Stil Sahibi Olmak

Renk Analizi

Saç, göz ve ten rengine göre üst bedende giyilen renklerin belirlenmesi, üst bedende kullanılan aksesuar renklerinin ve ayrıca makyaj renklerinin seçilmesi

Vücut tipine göre giyim

Farklı beden özelliklerine göre öne çıkarılması ve saklanması gereken bölgeleri belirlemek ve bunlara uygun parçalar seçmek

Yatırım Gardırobu- Sezon modasının ötesinde zamansız parçalardan oluşan bir gardırop nasıl yaratılır?

Alışveriş yapmayı biliyor muyuz?

Moda dünyasının ve perakende sektörünün öne çıkan kavramları, yükselen trendler

Yakın bir gelecekte, teknolojik gelişmelere paralel olarak alışveriş alışkanlıklarımız nasıl değişecek ve şekillenecek?

Katılımcıların isteği doğrultusunda renk analizi bölümünün ardından kullandığımız güzellik ve bakım ürünleri üzerine konuştuğumuz, fikir alışverişi yaptığımız özel bir session da gerçekleştirilecektir.

Katılımcılar arasından eğitmenin verdiği ödevi başarıyla tamamlayan 5 kişiye kişiye özel renk analizi yapılacaktır. Bu çalışma üst bedende kişinin giymesi ve kaçınması gereken renkleri, doğru makyaj ve aksesuar renklerini belirlemek için yapılmaktadır.

Eğitmen: Beril Stock

İtalyan Lisesi’nin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nden mezun oldu. Milano Istituto Marangoni’de İmaj Danışmanlığı eğitimi aldı. Aralarında İtalyan Estetica ve Amerikan More dergisi olmak üzere çeşitli dergilerde çalıştı. Kurumsal eğitimler vermeye Türkiye’nin ilk Profesyonel İmaj ve Eğitim Danışmanı Özlem Çakır’la çalışarak başladı. 2014 yılından beri Vakko Esmod’da Stil Danışmanlığı Başlangıç ve İleri Seviye eğitimlerini vermektedir. Çalışmalarına ayrıca Kişisel Alışveriş danışmanı olarak İstanbul ve Dublin’de devam etmektedir.

No Comments Yet

Comments are closed