Deneyim

1841’den Beri
Tüm Moda Mesleklerini Kapsayan Tecrübe

ESMOD okullarında 179 yıldır uygulanan Moda Tasarımı eğitimi, alanlarında 15+ yıldır deneyimli, profesyonel sektör deneyimi olan yabancı eğitmenler rehberliğinde birebir Vakko ESMOD Moda Akademisi’nde de uygulanır.

Uluslararası

Paris Merkezli Uluslararası Eğitim Ağı

Vakko ESMOD Moda Akademisi öğrencileri ikinci yıllarından itibaren ESMOD okulları arasında uygulanan değişim programından yararlanma fırsatına sahip olurlar.

Vakko ESMOD İstanbul’da eğitim alan öğrencilerin %50’sini dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen uluslararası öğrenciler veya diğer ESMOD okullarından transfer olan öğrenciler oluşturur. Eğitim dili İngilizce’dir, sınıflarda Türkçe tercümanlarımız bulunmaktadır. Bu olanaklar sayesinde öğrencilerimiz hem başka bir ülkeyi hem de kültürünü keşfetme şansını elde ederler. Öğrenciler, moda terimlerini ve tekstil bilgisini her iki lisanda da öğrenme imkanını bulurlar.

Üç yıllık eğitimlerini tamamlayan öğrenciler
ESMOD Paris’te Master programına devam edebilirler.

Vakko ESMOD İstanbul öğrencilerinin 3 yıllık eğitimlerinin sonunda aldıkları Fransız meslek yüksek okulu diploması, merkez okul ESMOD Paris tarafından onaylıdır ve uluslararası geçerliliği bulunmaktadır.

Öğrenciler ayrıca Türkiye’de MEB tarafından onaylı Stilistlik ve Modelistlik sertifikalarına da sahip olurlar.

Kariyer

Mezunların Dünya Çapında
İş Bulma Oranı: 93%

Dünyada ESMOD öğrencilerinin mezuniyetlerini takip eden 6 ay içerisinde istedikleri işe girebilme oranları %93 oranlarındadır.

Öğrenciler 20 kişilik sınıflarda eğitmenleriyle birebir zaman geçirerek özel bir eğitim alma imkanına sahip olurlar. Doğrudan yapacakları meslekle alakalı ders ve eğitimler alıp tüm portfolyolarını bu doğrultuda oluştururlar.

vakko-icon

Vakko ESMOD Moda Akademisi; endüstri ile yakın çalışmalar gerçekleştirerek,
öğrencilerini ilk günden iş dünyası ile tanıştırmayı hedefler.

Eğitim programında yer alan projeler sektörün ileri gelen markalarıyla işbirliği içinde uygulanarak öğrencilerin profesyonel eleştiriler duymaları sağlanır. Öğrencilerin kendi iş ağlarını oluşturmaları için, alanında tecrübeli konuklar eğitici meslek konuşmaları yapmak üzere öğrencilerle buluşturulur. Başarılı öğrencilere Vakko Üretim Merkezi başta olmak üzere çeşitli markalarda tasarım imkanı sunulur.

Erişim

Vakko Moda Merkezi ve Vakko Üretim Merkezi’nin kapıları, eğitim süreleri boyunca öğrencilerimize açık.

Öğrenciler 2011 yılında kurulan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi’nin zengin arşivinden yararlanabilirler. Vakko Üretim Merkezi’ndeki Emprime Atölyesi, Konfeksiyon Atölyesi gibi alanlarda, hazır giyim imalat sektörünü yakından tanıma ayrıcalığına sahip olurlar.