Hakkımızda

Türkiye’nin en köklü moda markası Vakko,
dünyanın en köklü ve en etkin moda eğitim kurumu ESMOD ile İstanbul’da buluşarak, Türkiye’de moda endüstrisinin geleceğini hazırlıyor.

1841 yılında Paris’te kurulan ESMOD, dünyanın ilk moda okulu olma özelliğini taşıyor.

ESMOD; dünya çapında moda ve tekstil sektörünün gelişimine öncülük eden, yaratıcılığı teşvik ederken satış faktörünü unutmayan eğitim anlayışını şimdi Vakko ESMOD Moda Akademisi işbirliğiyle uygulamaya koyuyor.

Modanın tüm alanlarını kapsayan uluslararası seviyedeki eğitim programları ile tüm dünyada fark yaratan ESMOD, Vakko işbirliği ile İstanbul’da verdiği eğitimler kapsamında, Moda Tasarımı ve Yaratımı Eğitimi’nin yanısıra styling, moda yönetimi, kişisel marka yaratma, satın alma, aksesuar tasarımı, stil danışmanlığı alanlarında da sertifika programları sunuyor.

Teorik eğitimleri aynı zamanda endüstri odaklı projelerle de destekleyen Vakko ESMOD Moda Akademisi, bu kapsamda sektör profesyonellerinden oluşan uzman bir eğitmen kadrosu tarafından verilen teknik eğitimleri, Vakko Moda ve Üretim Merkezleri’nde gerçekleştirilen uygulamaya dayalı projelerle de pekiştiriyor.

Türkiye’de modayı yaşam biçimi olarak benimseyen, tasarım kültürü ve marka bilinci yüksek yaratıcılar yetiştirmeyi amaçlayan Vakko ESMOD Moda Akademisi, endüstri ile yakın çalışmalar gerçekleştirerek, öğrencilerini ilk günden iş dünyası ile tanıştırırken; onları sektördeki gelişmeleri yakından takip eden, müşteri taleplerini doğru değerlendirebilen ve markalarına doğru yön çizebilen başarılı profesyoneller olarak moda kariyerlerine hazırlamayı hedefliyor.

 

Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olup Yüksek Öğretim Kurulu ile ilişkisi bulunmamaktadır.

Türkiye’de yarının
moda endüstrisini yaratacak,
yeni nesiller
yetiştirmek üzere…

No Comments Yet

Comments are closed