Süre
16 Saat, 4 Hafta


Gün ve Saat
Her Çarşamba
10:00 – 15:00

 


Program Ücreti
14.500 TL


Eğitim Kanalı
Sınıf


Başlangıç / Bitiş Tarihleri
29 Kasım 2023
20 Aralık 2023

Program Hakkında

Influencer marketing, markaların değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmeleri ve hedeflediği kişilerde heves yaratabilmeleri artık eskimiş yöntemlerle yapılamıyor. Unutmayalım ki sosyal medya insanlar için var, markalar için değil ve bazı insanlar diğerlerinden daha etkileyici ve inandırıcı. İşte burada Influencer marketing devreye giriyor ve önümüzdeki dönemlerde en etkili marka sevdirme yöntemi olarak görülüyor. Şimdi Marka Danışmanı METIN GURSOY sevdiği Fikir Önderi – Influencer dostlarıyla Vakko Esmod’da INFLUENCE AT LARGE – Geniş Anlamda Influencer Workshop’larını başlatıyor.

Genel olarak bakıldığında da influencer marketing’i sosyal medyada insanların güvenini ve ilgisini kazanmış kişilerin kendi deneyimlerini aktardığı etkili bir pazarlama yöntemi olarak tanımlamak mümkün. Sosyal paylaşım mecralarında influencer’ların hedef kitlelerine ürün ve hizmetlerinizi tanıtabileceğiniz bu yöntem yapabileceğiniz en iyi pazarlama harcamasıdır. Çünkü bir influencer üzerinden, ürün ve hizmeti daha önce hiç kullanmamış büyük bir hedef kitleye sunarak bilinirlik yaratabilir, arama yapmasını sağlayabilir ve daha da önemlisi aksiyon almasını sağlayabilirsiniz.

Programımız Türkiye’nin önde gelen influencer’ları Rachel Araz, Nur Bilen Yavuzer ve Ezgi Apa’nın katılımlarıyla gerçekleşecektir.

Program İçeriği

INFLUENCER MARKETING NEDİR VE ÖNEMİ?

GENİŞ ANLAMDA INFLUENCER MARKETING: ARTIK HERKES INFLUENCER!

‘’KUTU AÇAN’’ YAKLAŞIMDAN ‘’HEVES YARATAN’’ YARATICI YAKLAŞIMA GEÇİŞ

MARKALAR FARKI HANGİ ALANDA YARATACAKLAR?

FİKİR ÖNDERLERİ VE MARKA AVUKATLARI

MARKA İŞ BİRLİKLERİNDE YEPYENİ STRATEJİLER

MODA MARKALARI VE INFLUENCER KULLANIMDAKİ YENİ YAKLAŞIMLAR

ÖRNEK MARKA INFLUENCER STRATEJİLERİ- WORKSHOP

Eğitmen

Metin Gürsoy
Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Metin Gürsoy, Türkiye’de Moda ve Lüks Markalaşma konularında duayen kişi olarak bilinmektedir. 2009 yılından bu yana Hermes Türkiye İletişim Direktörü ünvanıyla markaya özel Pazarlama, Halkla İlişkiler ve Medya Satın Alma konularında hizmet vermektedir. Kendi firması METINGURSOY PR & MARKETING, 2003 yılında kurulmuş olup, Halkla ilişkiler, Pazarlama ve Marka Danışmanlığı alanlarında faaliyet göstermektedir. Kuruluşunun ilk yıllarında müşteri portfolyosunda Arzu Kaprol gibi birçok tanınmış Türk moda tasarımcısı, ESAS- İsviçre kökenli bir Erkek Giyim Firması ve Kenzo Markası bulunuyordu. 2004 yılı itibariyle Apple ve Absolut Markalarına da servis vermeye başladı. Kariyeri boyunca birçok markanın Türkiye’deki lansmanını gerçekleştirdi. İlerleyen yıllarda uluslararası restoran zinciri Sushico ve perakende zinciri Bun Design Company bünyesine katıldı. Bu süreçte BNG, Saydam Tekstil, Yazbukey, Bossa ve TooHot gibi birçok Türk firma ile çalıştı. Kurumsal İletişim konusunda Profilo, Decorum, Fast Gym, IMIB (Istanbul Mine Exporters Association), Borusan Oto, Davidoff firmalarını müşteri portföyüne kattı. Türk mücevher markası Gilan ve Türk Hazır Giyim markası Gizia için çalıştı. Metin Gürsoy ekibi ile sektörün önde gelen markaları için 360 derece Pazarlama, İletişim ve Halkla İlişkiler konularında servis vermektedir. Bu servislerin içerisinde; Marka konumlandırma, Çizgi altı ve üstü reklam servisi, Halkla İlişkiler, Organizasyon Yönetimi, Medya satın alma, Görsel Düzenleme, Gerilla Pazarlama ve Sosyal Medya servisleri yer almaktadır. Kendisi aynı zamanda gazeteci olarak Türkiye hakkında yurtdışında Guardian, Paris Match, ELLE ve DN Sweden’in Türkiye’ye özel bölümü gibi birçok yayında makaleler yayınlamaktadır.
Detaylı bilgi için; www.metingursoy.com

No Comments Yet

Comments are closed