ESMOD Tarihçe

Dünyadaki ilk moda eğitim kurumu olma özelliğini taşıyan ESMOD,
öğrencilerine kendi geliştirdiği yöntemlerle özellikli eğitimler sunmaktadır.

1841: Mezura ve prova mankeninin mucidi olan ve aynı zamanda imparatoriçe Marie Eugénie’nin terziliğini yapan Alexis Lavigne, uzmanlığıyla öğretim metodlarını oluşturduğu bir moda okulu kurmuştur. Lavigne’nin herkese ilham veren metodolojisi, vefatından sonra ailesi tarafından sürdürülmüş ve günümüze kadar bir miras olarak taşınmıştır.

1970-1980: Hazır giyimin, lüksün ve “tasarımcı” kavramının ortaya çıktığı bu dönemde, ESMOD Paris’teki eğitim kurumunun kapılarını uluslararası öğrencilere açmış ve ESMOD uluslararası ağını geliştirerek dünya çapında okullar kurmuştur. 1980-1990: Marketing’in/Pazarlamanın öneminin artmaya başladığı yıllarda ESMOD, moda iş dünyası konusunda özel eğitimler veren bir eğitim kurumu olarak ISEM’i kurmuştur.

methode-de-coupe

1990-Günümüz: Esmod’un Beyrut, Bordeaux, Şam, Dubai, Guangzhou (Çin), İstanbul, Kuala Lumpur, Lyon, Moskova, Oslo, Paris, Pekin, Rennes, Roubaix, Seul, Susa, Tokyo, Osaka, Kyoto, Jakarta ve Tunus olmak üzere dünya çapında eğitim kurumları bulunmaktadır. Esmod’un eşsiz öğretim yöntemleri, 13 ülkede 21 farklı şehrin ülkenin her birinin kültürüne yönelik olarak gözden geçirilmekte ve uyarlanmaktadır.

Uluslararası ESMOD Eğitim Kurumları eğitimlerinde,
moda endüstrisinin küresel vizyon ilkesini benimsemektedir.

No Comments Yet

Comments are closed