Koleksiyonlar

2019201820172016

Gözden Uzak — Hazal Argat

Koleksiyon, sanatçı David Hockney, mimar Luis Baraggan’ın esinlenerek yarattığı bir hikayeye dayanıyor ve David Hocney’in en büyük ilhamlarından biri olarak sanatçı Henri Matisse’ın da dokunuşu var.

Kaos — Begüm Gelişmek

Koleksiyon şehir hayatında, trafikte ve sokakta yaşadığımız hayattaki hızlı kalabalık karışıklığı ifade etmektedir. Ancak aynı zamanda o karışıklığın içinde olan bir o kadar da düzenden oluşmaktadır.

Gizli Bahçe — Sercan Gedikli

Kişinin özel dünyasının kendi fantezileri ve düşüncelerini düşünerek “Gizli Bahçe” ortaya çıktı. ‘ Merak Odaları ‘olarak bilinen merak dolabı olağanüstü nesne koleksiyonlarıdır ve doğal dünyanın harikaları ve tuhaflıkları hakkında hikayeler anlatırlar.

Deniz Altı — Birnur Kayaalp

Hikaye pasifik okyanusunda geçiyor. Pasifik okyanusunun kirlenmesine dikkat çekmek isteyen sanatçı Michelle Lougee orada bulunan atıklardan oluşan örerek yaptığı deniz canlıları figürlerini sergilemiş.

Kör Derinlik — Ece Çavuşoğlu

“Okyanusta gün ortasında bile derine indikçe ışığı kaybeder ve hiçbir şey göremezsiniz. Duygularda derine indikçe onları da görmeyelim o zaman” düşüncesiyle; okyanusun derinliği, köpek balıkları ve balinaların hacimlerini parçalara aktarırken, bir yandan da bu derin duyguları görünmez kılıp kör alfabesine çevirerek koleksiyonda kullanılabilinecek bir print oluşturulmuştur.

Tutsak Beden — Kristina Lejcak

Kim olduğunun arzusu, her insanda bir girişimdir. Kültür ve toplum, hareket etmemiz gerektiğini hissettiğimiz yolu etkinleştirir ve bu bizi özgür kılan duyguyu aşar.