Koleksiyonlar

20202019201820172016

Shadow and Light — Anita Anwari

Sharp edges, volumous silhouette, and geometric shapes come together to form a connection between two opposite entities; shadow and light.
They’re powerful when they’re together, and sharply refined when they touch.

Learn — Fatima Salmanova

The happiness i felt during these events were truly magical and that’s when i developed my love for fashion.

Tachouli — Çiğdem Özkaya

The designer, who wanted to achieve harmony in simplicity by playing on cuts, was inspired by contemporary music notations during the creation process.

Chanting Noises — Sesil Zurnacı

Tarihin bize bir çok kez ilham kaynağı olduğu zamanda Sisian, Ermenistan bölgesinde Orta çağlardan günümüze kadar gelen ‘Carahunge’ temamım esin kaynağı olmuştur.

Whirldwind of Times — Alin Sezen

I focused on the realities of daily life, the pressure of the future and false illusions of success, and how these can manifest in damage to mental health, leading to anxiety and feelings of despair.

Memory Spark — Zeynep Özdemir

Kumaşlar ve kullanılan kesimler sizi içerisindeyken cool ve rahat hissettirmek için uzun araştırmalardan geçip en doğru şekilde tasarlandı.

7 — Vildan Nacar

Bu temanın amacı sokaktan geliyor. Bir çok kimliğe hitap edebilmek, onlardan ilham alabilmek ve birleştirilebilecek basit parçalarla adresleyerek süreklilik gösterebilmek.

Cyberpunk — Shabraz Ahmed Abro

This collection breathes a clean yet layered life into cyberpunk, proving how fashion can be sustainable as well as environmentally safe.

Hip Hop — Selin Çaput

Bu koleksiyonumda hip hop hayatından ilham alarak insanlarında günlük hayatında giyebilceği kendilerini özgür hissedebilecekleri bir alan yaratmak istedim.

Denizaltı Kodu — Maral Muradova

“Etki ve Baskı” işte bu çarpıcı iki kelime birbirine uzak olan bu iki konunun ortak aynı zamanda birleştirici sorunu olmuştur.

İçimdeki Çocuk — Fatma Sevde Söylemez

Bir çocuğun sınırsız hayal gücünden,sürekli keşif içerisinde oluşundan esinlenerek oluşturduğum bu koleksiyon da 3Dlere,renklere, kumaş çalışmalarına ve bir çocuğun kumaş üzerine yaptığı çizime yer verdim.

Sokaktaki Gölgeler — Elif Sunar

Sokaktaki gölgelerden esinlenerek oluşturduğum bu koleksiyonda gözlem ve keşif duygusu ön plandadır. Zaman döngüsüyle ve ışığın açısıyla oluşan gölgeleri farklı hacimler ve yuvarlak kesimler kullanarak yansıttım.

Symbiosis — Anna Dalkılıç

Kadınlık ve erkeklik, klasikler ve isyancılık, titizlik ve mutlak özgürlüğün aynı anda birleştiği eşsiz ve tanınabilir bir estetiğe sahip bir koleksiyon.