Hazal Argat

Koleksiyon, sanatçı David Hockney, mimar Luis Baraggan’ın esinlenerek yarattığı bir hikayeye dayanıyor ve David Hocney’in en büyük ilhamlarından biri olarak sanatçı Henri Matisse’ın da dokunuşu var. Hikaye, ruhlarının benzerliklerinin, şekillerinin ve parlak renklerinin ilhamıyla yaratıldı.

Moda kendimizi ifade etmek için en iyi iletişim aracıdır. Kullandığımız şekiller ve renkler iletişim için çok önemli faktörlerdir, onlar sessizce kullandığımız cümlelerimizdir. Bu sebeple bu koleksiyon, bunların hepsinin bir birleşimi olarak yaratıldı; renkler ve beklenmedik çizgiler. Koleksiyonun hikayesi; “ötesinde ne var?”. Gerçekten orada ne olduğunu görmek daha zordur. Çünkü, Hockney’in de söylediği gibi daha detaylı bakmak zordur.

Bu fikir, kıyafetlerin desenlerine uygulandı ve anlamak için onlara daha fazla bakma ihtiyacını yarattı. Örneğin, ilk bakışta bir etek izlenimi veren koleksiyonda pantolonlar var ya da elbise gibi görünen bir tulum var. Ayrıca, geometrik yapılar ve hareket aynı zamanda kullanıldı. Ana esinlenmelerin eserleri ve felsefeleriyle ilgili olarak, giysilerde “derinlik” hissi verildi. Yüzeydeki eğik çizgiler, vurgulamak için yaratıldı ve giysi üzerinde beklenmedik bir hareket sağlamak için 3D efekt oluşturuldu. Geometrik formları, derinliği ve hareketi karıştırmak için, Henri Mattise, The Dance’ın en önemli eserlerinden birinin yorumu olarak bir baskı yaratıldı.

Galeri