Süre
5 Gün
30 Saat


Gün ve Saat
Hafta içi her gün + Cumartesi
9:30 – 16:30


Program Ücreti
2.200 TL


Başlangıç / Bitiş Tarihi
13 Temmuz 2020
18 Temmuz 2020

Program Hakkında

Katılımcıların, Stil Danışmanı/Kişisel Alışveriş Danışmanı olarak çalışmak isteyenlerin bu alana adım atmalarını, kendilerini geliştirmek üzere bazı temel ve teknik bilgileri edinmelerini sağlar. Eğitim sonunda katılımcılara bu alanda bir yol haritası çizilecektir. Ayrıca kendi stili ve kişisel imajı ile ilgili desteğe ihtiyaç duyanlar için de gerekli bilgi sunulmaktadır.

Program İçeriği

  • Vücut Tipi Analizi; Vücut tipleri kaç kategoriye ayrılır? En iyi görüntü için saklanması ve öne çıkarılması gereken bölümler hangileridir? Hangi teknikler kullanılır?
  • Yüz şekillerinin belirlenmesi; Yüz şekline uygun saç, kaş ve yaka biçimlerinin seçilmesi
  • Renk Analizi: Sıcak ve soğuk renk tonlaması gruplarının uygulamalı olarak çalışılması. Saç, göz ve ten rengi dikkate alınarak yapılan analizde üst beden için seçilecek giysilerin renklerine karar verilir. Renk Analizi; makyaj renkleri, yüze
    yakın kullanılan aksesuarlar, takı ve mücevherlerin renklerinin seçimine de yardımcı olur.
  • Moda tarihine kısa bakış. 1920’lerden günümüze modada iz bırakan dönemler, akımlar, ikonlar, semboller
  • Yatırım Gardırobu ne demektir? Yaşam temposuna, günlük rutine, profesyonel ve sosyal ihtiyaçlara uygun bir gardırop yaratmak için alışveriş ederken nelere dikkat edilmelidir?
  • Hızlı moda, klasiklere yatırım ve “lüks”- Alışverişte bu denklemi nasıl çözmeli?
  • Internet, sosyal medya, geleneksel medyayı nasıl süzmeli? Modayı takip ederken, bilgi kirliliğinden arınmak ve moda profesyonellerinin izinden gitmek için neleri okumalı? Kimleri izlemeli?
  • Kişisel Alışveriş Danışmanı/Personal Shopper olarak çalışmak isteyenler iş dünyasına ilk adımı nasıl atmalı?

Eğitmen

Beril Stock
İtalyan Lisesi’nin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nden mezun oldu. Milano Istituto Marangoni’de İmaj Danışmanlığı eğitimi aldı. Aralarında İtalyan Estetica ve Amerikan More dergisi olmak üzere çeşitli dergilerde çalıştı. Kurumsal eğitimler vermeye Türkiye’nin ilk Profesyonel İmaj ve Eğitim Danışmanı Özlem Çakır’la çalışarak başladı. 2014 yılından beri Vakko Esmod’da Stil Danışmanlığı Başlangıç ve İleri Seviye eğitimlerini vermektedir. Çalışmalarına ayrıca Kişisel Alışveriş danışmanı olarak İstanbul ve Dublin’de devam etmektedir.

No Comments Yet

Comments are closed