Süre
5 Gün


Gün ve Saat
Hafta içi her gün
10:00 – 17:00


Eğitim Saati
30 saat


Başlangıç / Bitiş Tarihi
Temmuz 2020

Program Hakkında

Bu program bir stil uzmanı olarak moda duyunuzun bir İtalyan tadında gelişmesini sağlayacak. Dünya erkek modası üzerinde derin ve genel bir bakış açısı elde ederken, dünya erkek modası platformunda söz sahibi erkek moda ikonlarını da kimlikleriyle tanıyacaksınız. Farklı vücut şekilleri, farklı yüzler, renkler, kıyafet kodları, farklı ortamlar; iş, günlük, hafta sonu ya da davet gibi, kumaş tipleri gibi konular işlenerek iyi bir bir stil danışmanı olabilmeniz için daima aklınızda tutmanız gereken bilgilere sahip olacaksınız. Zamansız ve güncel, trendlere uygun erkek giyim stil bilgileri ışığında; uygun zaman, yer ve duruma göre uygun kıyafetler giyme yeteneği kazanacaksınız. Bu sırada kendi kişisel tarzınızı da bulup, keşfetmeyi deneyimleyeceksiniz. Bir tekstil markasının reklam kampanyası çekimlerinde, e-ticaret sitesinde, bir derginin moda çekiminde, kendi kişisel instagram hesabınızda ya da ticari bir markada still life bir çekim için look ya da hikayeler oluşturabilmek adına gerekli olan temel ve teknik bilgileri edineceksiniz. Ünlü ya da stil sahibi olmak isteyen kişilere stil danışmanlığı yapabilmenin temel kuralları, müşteriye özel stil ve gardırop hazırlama deneyimi kazanacaksınız. Dünya erkek modasını yönlendiren 3 farklı kültür olan İtalyan, İngiliz ve Amerikan takım elbise kültürü bilgisi verilecek. Bu konu başlığı altında gömlek, kravat, mendil, papyon gibi tamamlayıcı parçaları doğru kullanma tekniklerini öğrenip deneyimleyeceksiniz.

Program Ücreti: 1.500 TL

Program İçeriği

  • Geçmişten bugüne erkek moda tarihi, trend belirlemek, trend oluşturma
  • Styling temel ve teknik bilgileri, mood board oluşturma
  • Erkek personal shopping- stil danışmanlığı
  • Bir marka hikayesi ve look oluşturma
  • Editorial, E-ticaret ya da online, still life çekimleri için story ve look oluşturma, styling
  • Dizi ve filmlerde kostüm stil danışmanlığı
  • Erkek modasında söz sahibi 3 ülke ve 3 ayrı kültür olan İtalyan, İngiliz ve
  • Amerikan modasının stil ve giyim kodları gömlek, kravat, papyon gibi tamamlayıcı parçaları ve aksesuarları doğru kullanma

Eğitmen

Fulya Güngör
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Fulya Güngör 1994-2006 yılları arası Elele Dergisinde Moda Editörü olarak görev yaptı. 2006-2007 yılları arası Instyle Dergisinde Moda Direktörü oldu. Sonrasında Damat Tween markasında Erkek Stil Danışmanlığı görevinde bulundu. Chakra markası için Pazarlama İletişim Müdürü görevini üstlendi. 2007 yılı itibariyle de serbest olarak Moda Editörlüğü, Styling ve Yaratıcı Danışmanı olarak çalışmaktadır.

No Comments Yet

Comments are closed