Süre
4 Hafta, 8 Saat


Gün ve Saat
Her Pazartesi
19:00 – 21:00


Program Ücreti
1.500 TL


Eğitim Kanalı
Online


Başlangıç / Bitiş Tarihleri
19 Nisan 2021
17 Mayıs 2021

Program Hakkında

Bu programımız genelde yaratıcı insanlara gıpta ile bakıp, onlar gibi olmak, davranmak ve üretmek isteyen, marka sahibi olup markası için daha yaratıcı çalışmalara imza atmak isteyen, marka yöneticisi konumunda olup markası için çalıştırdığı ajanslara daha yaratıcı işler yapmak için cesaretlendirmeye ihtiyaç duyanlara, pek çok ajansı bir arada daha iyi yönetmek isteyen yöneticilere, marka kurma aşamasında olup yaratıcı işler konusunda daha çok bilgi sahibi olmak isteyen, genç sanatçı adayları, ressamlar, müzisyenler, dj’ler, prodüksiyon ve davet organizasyonu yapan herkes için planlanmıştır.

Bu programı tamamlayan katılımcılar, yaratıcı işlere imza atma konusunda kayda değer bir gelişme kaydedeceklerdir. Marka sahibi iseniz, ajanslarınızı ve sizin için çalışan yaratıcı konumundaki çalışanlarınızı çok daha etkin bir şekilde yönetmeyi başaracaksınız. Yeni marka kurma aşamasında iseniz, markanızın kimliği, kişiliği ve imajını oluşturma konusunda çok etkin ve yoğun bilgi sahibi olacaksınız.

Online Tanıtım Günü: 15 Mart Pazartesi saat 19.00

Program İçeriği

YARATICILIK NEDİR? YARATICI İNSAN KİME DENİR?

COOL KAVRAMI VE YARATICILIK İLE COOL DURUŞUN İLİŞKİSİ

ZAHMETSİZ ŞIKLIK, DOĞALLIK, YARATICILIK İLİŞKİSİ

YARATICILIĞI ARTTIRMANIN TEMEL YOLLARI, ARAŞTIRMA YAPMA YETENEĞİNİ KAZANMA,

MERAK DUYGUSUNU ARTTIRMA YOLLARI, MARKA YARATIRKEN YARATICILIĞIN ÖNEMİ VE KONTROLÜ

DÜNYA ÇAPINDA ÖRNEK ALINMASI GEREKEN YARATICI İNSANLAR, SANATÇILAR VE BUNLARI TAKİP EDEREK ANALİZ ETME YOLLARI

Eğitmen

Metin Gürsoy
Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Metin Gürsoy, Türkiye’de Moda ve Lüks Markalaşma konularında duayen kişi olarak bilinmektedir. 2009 yılından bu yana Hermes Türkiye İletişim Direktörü ünvanıyla markaya özel Pazarlama, Halkla İlişkiler ve Medya Satın Alma konularında hizmet vermektedir. Kendi firması METINGURSOY PR & MARKETING, 2003 yılında kurulmuş olup, Halkla ilişkiler, Pazarlama ve Marka Danışmanlığı alanlarında faaliyet göstermektedir. Kuruluşunun ilk yıllarında müşteri portfolyosunda Arzu Kaprol gibi birçok tanınmış Türk moda tasarımcısı, ESAS- İsviçre kökenli bir Erkek Giyim Firması ve Kenzo Markası bulunuyordu. 2004 yılı itibariyle Apple ve Absolut Markalarına da servis vermeye başladı. Kariyeri boyunca birçok markanın Türkiye’deki lansmanını gerçekleştirdi. İlerleyen yıllarda uluslararası restoran zinciri Sushico ve perakende zinciri Bun Design Company bünyesine katıldı. Bu süreçte BNG, Saydam Tekstil, Yazbukey, Bossa ve TooHot gibi birçok Türk firma ile çalıştı. Kurumsal İletişim konusunda Profilo, Decorum, Fast Gym, IMIB (Istanbul Mine Exporters Association), Borusan Oto, Davidoff firmalarını müşteri portföyüne kattı. Türk mücevher markası Gilan ve Türk Hazır Giyim markası Gizia için çalıştı. Metin Gürsoy ekibi ile sektörün önde gelen markaları için 360 derece Pazarlama, İletişim ve Halkla İlişkiler konularında servis vermektedir. Bu servislerin içerisinde; Marka konumlandırma, Çizgi altı ve üstü reklam servisi, Halkla İlişkiler, Organizasyon Yönetimi, Medya satın alma, Görsel Düzenleme, Gerilla Pazarlama ve Sosyal Medya servisleri yer almaktadır. Kendisi aynı zamanda gazeteci olarak Türkiye hakkında yurtdışında Guardian, Paris Match, ELLE ve DN Sweden’in Türkiye’ye özel bölümü gibi birçok yayında makaleler yayınlamaktadır.

No Comments Yet

Comments are closed