Süre
18 Saat, 6 Hafta


Gün ve Saat
Her Cumartesi
14:00 – 17:00


Program Ücreti
1.250 TL


Eğitim Kanalı
Online


Başlangıç / Bitiş Tarihleri
3 Nisan 2021
22 Mayıs 2021

Program Hakkında


Bu program katılımcılara seçilen bir veya birden çok tekstil malzemesi kullanarak -yakma-kesme-dikme-vb.-tekniklerle yeni bir yüzey ve doku oluşturma becerisi kazandırır. Her konunun teorik bilgisinin aktarılmasının ardından kişisel uygulama çalışmaları yapılacak ve her çalışma üzerinde danışanınız ile değerlendirilmesi yapılacaktır. Böylece tekstil ve farklı materyaller ile yeni yüzey ve doku tasarımı yapabilme becerisine ve bilgisine sahip olacaksınız.

Program İçeriği

  • Farklı Teknik Ve Malzemelerle Uygulama Çalışmalarını Gerçekleştirebilmeniz İçin Seçtiğiniz Tekstil Materyalini Ve Konusunu, – Konu – Teknik – Biçim – İçerik- Açısından Analiz Ederek İlişki Kurulacaktır.
  • Oluşturulan Tüm Deneysel Çalışmaların Işık – Gölge, Kütle-Boşluk Arasındaki İlişkinin Kavranılması Yolu İle Yeni Yüzey Tasarımlarına Dönük Denemeler Yapılacaktır. Yumuşak- Sert, Saydam-Saydam Olmayan Materyallerle Yüzey Oluşturma Tekniklerini Kavrama sağlanacaktır.
  • Kendi Koleksiyonlarınız İçin Yüzey Ve Doku Tasarlayarak Kendi Kumaşlarınızı Oluşturabilme Becerisi Elde Edeceksiniz.

Eğitmen

Hatice Gökçe

1973 yılında doğan Hatice Gökçe, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun oldu ve 1998 yılında kendi tasarım atölyesini kurdu. Türkiye’de erkek giyimi denildiğinde akla gelen isimlerin başında yer alan Hatice Gökçe, kariyerindeki ilk profesyonel ödülü 1998 yılında katıldığı yarışmada En İyi Erkek Tasarımı Ödülü’nü alarak başladı ve 1999 yılında Japonya’da düzenlenen tasarım yarışmasında Unique Design ödülünü aldı. Moda Tasarımcıları Derneği’nin kurucu üyesi olan tasarımcı, Birleşmiş Milletler’in de desteklediği sosyal sorumluluk projesi “Argande”nin 2008-2019 yılına kadar tasarım koordinatörlüğünü üstlendi. İstanbul Modern’de tanıtımının yapıldığı The Leather Age projesi ile önce Pekin arkasından Shanghai’da tasarımlarını geniş bir kitleye sundu. Eylül 2015’de The Leather Age Projesini Milano Moda Haftası’nda sergileyen Gökçe, İstanbul Modern’in Zanaat, Tasarım, Sanat Platformu’nun ilk projesinde yer aldı.  Kendi adını taşıyan erkek giyim markasında deneysel çalışmayı benimsiyor ve yenilikçi kumaşlarla tasarımlar ortaya koyuyor. Tasarımcı, doğanın uyumundan ve teknolojinin iddialarından izler taşıyan tasarımlarıyla konfor ve detayı, zenginlikle derinliği birleştirerek sade ve zarif lüksün mükemmel uyumunu hayata geçiriyor.

No Comments Yet

Comments are closed