Süre
4 Ay, 18 Hafta, 108 Saat


Gün ve Saat
Cuma Günleri
10:00 – 17:00


Program Ücreti
33.500 TL


Eğitim Kanalı
Sınıf


Başlangıç / Bitiş Tarihi
27 Ekim 2023
23 Şubat 2024

Moda alanında yoğun eğitim almayı düşünen öğrenci adayları, sektörde farklı pozisyonlarda calışan profesyoneller ve adaylar için hazırlanmıştır. Moda tasarımı ve modelizmin temeli olan ana konuları kapsayan başlangıç seviyesindeki katılımcılara uygun bu program öğrencilerin çizim tekniklerinin ve kıyafet yaratımının yanı sıra yaratıcı düşünmeyi ve düşündüklerini hayata geçirebilmeyi öğrenmelerini amaçlar.

Katılımcılar tasarım derslerinde silüet çizimi, teknik çizim ve moodboard’dan yola çıkarak tasarım oluşturma aşamalarını öğrenir. Kalıp dersinde ise etek ve üst beden bazı üzerinden kıyafet oluşturma ve dikim aşamalarına yoğunlaşacaklardır.

Program İçeriği

Moda Tasarımı Bölümü

Robot-Dummy ve Kadın Silüet Çizimi

El, Göz, Yüz Çizim Çalışmaları

Gölgelendirme & Renklendirme

Kıyafet çizimi ve Teknik çizim

Moodboard oluşturma ve tasarım geliştirme yöntemleri

Etek ve Bluz Projesi

Modelizm Bölümü

Mankeni inceleme – Etek ve üst beden bazı oluşturma

Dikiş makinası kullanımı ve dikiş egzersizleri

Kalem etek ve evaze etek kalıpları

Amerikan bezinden etek dikimi

Bol ya da düz kesim temel bluz kalıbı ve Amerikan bezinden prova dikimi

Tasarım dersinde seçilen etek ve bluzun kalıplarının oluşturulması

Seçilen modelin Amerikan bezinden dikimi ve provası

Başvuru Şartları: Daha önce moda tasarımı ve modelizm eğitimi almamış herkes için uygundur

Eğitmen: Aycan Başoğlu

2001-2005 yılları arasında ODTÜ’de başladığı Sosyoloji eğitimine 2005 yılı itibariyle Fransa’nın Strasbourg Üniversitesi’nde devam etti. 2007 yılında aynı üniversitede Sosyoloji yüksek lisansını tamamladı. Eğitiminin ardından Türkiye’ye dönerek çalışmaya başladı. 2010 yılında Vakko Esmod Moda Akademisi İstanbul’da

başladığı Moda Tasarımı ve Yaratımı Lisans Eğitimi’ni 2013’te altın iğne ödülü ile tamamladı. Mezuniyetinin akabinde birçok tasarımcı ile çalıştıktan sonra kendi projeleri üzerine yoğunlaştı. 2017 yılı itibariyle okulumuzda Kalıp ve Tasarım eğitmenliği görevleri üstlendi, bir yandan da kitap çevirmenliği yaptı. 2021yılında İzmir’e yerleşerek kariyerine tasarımcı ve modelist pozisyonlarında çalışarak devam etti. Şu anda tasarım, kalıp ve 3D Görselleştirme işleri yapmaktadır.

No Comments Yet

Comments are closed